Aktualita: 01.10.2020 - Poděkování - Děkujeme za podporu statutárnímu městu Ostrava s jehož finanční podporou jsme mohli uskutečnit projekty: Zpíváme seniorům a Činnost Pop Academy na rok 2020.

Patroni

Vlasta Korec

Vlasta KorecPatron naší školy

Vlasta Korec je herec a televizní a rozhlasový moderátor. Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, hrál ve Státním divadle Ostrava (nyní Národní divadlo Moravskoslezské), později studoval i na brněnské JAMU. Hrál v Národním divadle v Brně a v Divadle bratří Mrštíků (nyní Městské divadlo Brno). V Praze účinkoval v Karlínském hudebním divadle.

Je moderátorem rádia Impuls a současně hraje v několika inscenacích Hudebního divadla v Karlíně a Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. V minulosti pracoval Vlasta ve Snídani s Novou, v pořadu Nekonečná šance či na projektu VyVolení.

 

Věra Špinarová

Věra ŠpinarováPatronka naší školy

Věra Špinarová byla jednou z nejlepších a nejvýraznějších osobností českého popu a rocku. Kromě mnoha ocenění v podobě zlatých a platinových desek patřila mezi prvních pět nejprodávanějších českých interpretek za posledních deset let. Pro svůj nenapodobitelný sytý hlas i pro temperamentní a vitální vystupování na koncertech patřila Věra Špinarová po mnoho let mezi nejžádanější zpěvačky v České a Slovenské republice. Za svou kariéru získala mnohá ocenění, jako například Zlatý štít z roku 1973 jako nejprodávanější zpěvačka. Roku 1976 se umístila na bronzové příčce na Bratislavské lyře a to s písní "LÚČENIE", zpívanou slovensky a vydanou společností Opus.

Během své kariéry vydala celkem 13 desek, z nichž první z nich, Andromeda, vyšlo již v roce 1972 ve vydavatelství Panton. Ostatní LP už vycházela v produkci Supraphon. Asi největší úspěch mělo album Meteor lásky ', které vyšlo v roce 1982 a kde měla i jeden z největších hitů Meteor lásky, ale hlavně Bílá Jawa 250.

Kromě toho byla interpretkou celé řady hitů: např. Bílá Jawa 250, Ty jsi můj song (s touto písničkou soutěžila na festivalu Děčínská kotva 1981), Valentino, Raketou na Mars, A já tě závidím, To máme mládež, Andromeda, Fernando, Být sluncem na tvých víčkách nebo Kouzlo bílejch čar. Největší hit, Jednoho dne se vrátíš, nazpívala už v roce 1976 na hudbu z filmového westernu Tenkrát na Západě, kterou složil Ennio Morricone.

Prestižní záležitostí v roce 2007 bylo pozvání na koncert Joe Cockera, který nemá nikdy na svých koncertech hosty ani předskokany. Věra Špinarová byla dlouhou dobu stálicí naší rockové i populární hudby a pro svůj nenapodobitelný sytý hlas i pro temperamentní a vitální vystupování na koncertech se stala jednou z nejoblíbenějších zpěvaček.

Norbert Lichý

Norbert LichýPatron naší školy

Svérázný a vynikající divadelní ostravský herec. Již ve svých devíti letech se poprvé objevil na scéně Divadla Petra Bezruče vOstravě. O deset let později působil l v šumperském městském divadle. V letech 1986-1987 působil v Divadle loutek v Ostravě a od roku 1987 působí bez přestávky v Divadle Petra Bezruče. Kromě herectví se věnuje i hudbě a skládání scénické hudby. Jeho činnost lze vysledovat i ve spolupráci s ostravským studiem České televize - dokumenty, dabing.

Herec prošel za svou kariéru obrovským množstvím pozoruhodných charakterů, ostravským publikem je milován a je rozhodně nejvýraznější postavou současné ostravské divadelní scény. Hrál mj. Harpagona v Lakomci, Duncana vMacbethovi, Truffaldina ve Sluhovi dvou pánů, Parfena Semjonoviče Rogožina v Idiotovi, Antonína Důru v Rozmarném létu apod. Za roli Mendela Singera, ve hře Job od Josepha Rotha, byl v roce 2009 oceněn Cenou Thálie.

Jako hudebník se podílel na hudebním doprovodu např. k představením Misery, Idiot, Mladá garda v letech jungle - ruská krasavice fragmentárně odhalena, Ryba ve čtyřech a Usměvavý syn. Norbert Lichý umí hrát na kytaru, basu i varhany, v mládí působil v několika kapelách.

Za zmínku stojí také řada filmových rolí, například ve fimech Sluneční stát, Kajínek, Czech Made Man, Hranaři, Lidice, Ve stínu koně, Signál a v řadě dalších.