Aktualita: 19.11.2019 - Tisková zpráva - Pop Academy pomalu završuje další rok svého působení. Letos proběhla řada projektů. Nejvýznamnějším z nich byl projekt  "Činnost Pop Academy na rok 2019", který získal podporu Moravskoslezského kraje. V rámci tohoto projektu  Vás zveme na poslední akci a to Vánoční koncerty, které se uskuteční 17.12. a 20.12., od 18:00 v nových prostorách Sky Music Club.  

Vedení

Ředitelka

   Mgr. Petra Kubecová

 

 

 

Umělecká ředitelka/ zpěv

  Táňa Wajsová               e-mail: art.director@email.cz

 Lektoři

Teresa Polk - Muzikál, herectví, rétorika

Narodila se v Los Angeles a prošla pěveckým studiem na Los Angeles Music Academy v Californii. Teresa získala vzdělání na různých institucích, jako je například Estelle Harmons Acting Workshop,The Young Actor's Space a na soukromých lekcích u herečky Leontine Guilliard. Studovala film a získala certifikát jako asistentka filmové produkce u Production Assistants Association. Teresa pracovala a vystupovala pro významné společnosti a studia v Californii včetně Universal Studios, Warner Brother Studios, 20th Century Fox, Paramount Studios, Disney and Musicians Institute. Byla aktivní členkou Screen Actor's Guild, The American Guild of Variety Artists a The American Ferderation of Radio and Television Artists. Měla to štěstí, že mohla sdílet podium s takovými umělci, jako jsou Justo Almario, Chester Thompson, Kirk Whalum a Alex Al. V České republice jí můžete vidět vystupovat s jazz manem Borisem Urbánkem. Michalem Žáčkem a Petrem Němcem, s kapelou L.A. Sunday a příležitostně jako hostující zpěvačku a herečku různých českých umělců. Tereza také spolupracuje s Českou televizí a to na programech Dobré ráno a Sama Doma.

 

   Christopher Eddins - English drama

Christopher studoval herectví u herce a učitele Dona Ianelli. Během pobytu ve Philadelphii vystupoval v několika    divadelních hrách, včetně   Jak je důležité míti Filipa od Oscara Wilda, Hodina klavíru Augusta Wilsona a Wanda’s Visit  Christophera Duranga. Před časem se Christopher představil  ve hře Zimní pohádka, která byla součástí Shakespearovských slavností 2012 v Ostravě. Působí také jako nezávislý režisér a píše  divadelní hry.                                                                                                                              

 

  Michal Čapka - Herectví

 Divadelní a filmový herec, držitel Ceny Alfréda Radoka a Ceny Thálie. Vystudoval herectví na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Po  absolutoriu v roce 2000 strávil dvě sezony v Městském divadle Karlovy Vary (Ženitba, Lakomec, Racek), odkud se vrátil do Ostravy, aby po krátkém angažmá v Divadle loutek (Sen noci svatojánské) posílil v roce 2002 soubor Komorní scény Aréna (Zámek, Lidská tragédie, Mort, Merlin – jiný příběh, Svatba, Racek, Kafkovo brko, Poručík z Innishmoru). Mezi nejaktuálnější patří účast na ojediněle "rázovité" ostravské inscenaci Brenpartija či hlavní role v Shakespearově Hamletovi.  V roce 2003 získal Cenu Alfréda Radoka za roli psa v Bulgakovově hře Psí srdce a v roce 2007 se stal držitelem Ceny Thálie pro mladého umělce do 33 let za ztvárnění Trepleva v Čechovově Rackovi a za roli Padraica ve hře Poručík z Inishmor. Spolu s bratrem si zahrál v inscenacích Divadla Petra Bezruče (Trainspotting) a pražského Divadla Bez Zábradlí (Cesta dlouhým dnem do noci). Ve druhém případě bratry vedla režisérka Alice Nellis, která je obsadila do svého psychologického filmu Mamas & Papas (2010). Práci před kamerou si vyzkoušel už předtím jako protagonista hodinového absolventského filmu Den jednoho herce (2007) posluchače FAMU Radima Filipce.
 

  Petra Pifková - Rétorika/moderování                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Petra Pifková je rodačka z Ostravy, vystudovala sice Ekonomickou fakultu na VŠB TUO, ale už 7 let pracuje jako moderátorka rádia Helax, kde ji můžete slyšet v ranní show. Krom rozhlasové práce má za sebou také práci v dabingu, reklamě a v neposlední řadě při moderování kulturních jiných akcí. .
 

  

  Věra Vojtková - Herectví

Vystudovala obor herectví na Státní konzervatoři v Ostravě. Již běhěm studia hostovala v řadě inscenací v ostravských divadlech a Těšínském   divadle, spolupracovala s Českým rozhlasem. Po mateřské dovolené nastoupila na Janáčkovu konzervatoř, kde doposud vyučuje na oboru Hudebně dramatické umění předměty Jevištní mluva a Umělecký přednes. Příležitostně hostuje v Těšínském divadle.

 

  Dominika Harasimová - Tanec

Dominika vyrůstala v rodině divadelníků a od dětství hrála na prknech profesionálního divadla. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v  Ostravě, obor klasický tanec (balet). Již během studia účinkovala v mnoha inscenacích Národního divadla Moravskoslezského (Labutí jezero, Spící krasavice, Faust a Markétka, Nepohodlný indián...) a získala několik ocenění z tanečních soutěží (např. New Generation Competition v Budepěšti). Po absolutoriu na konzervatoři přijala angažmá v Národním divadle v Brně, kde měla možnost tančit v klasických, neoklasických a moderních baletech či spolupracovat s předními choreografy (Nataša Novotná, Itzik Galili...). Následné  studium v Praze jí přineslo účinkování v operetě v Karlínském divadle, spolupráci s tanečním souborem, jež každoročně vyjíždí na hostování do Německa či Belgie nebo absolvování turné se skupinou Kabát jako jedna z tanečnic.

 

 Beata Šelová - Muzikál

Je absolventkou Janáčkovy konzervatoře V Ostravě a poté Ostravské univerzity v oboru zpěv. Přes 10 let byla externí členkou opery v Národním divadle Antonína Dvořáka v Ostravě. Sólově hostovala v Těšínském divadle na polské scéně, či v rámci festivalu Janáčkův máj. Je členkou pěveckého sdružení CANTICUM OSTRAVA, s kterým pravidelně vystupuje na mezinárodním festivalu soudobé hudby NODO.